Męskie Granie 2014 zabrzmiało w Poznaniu!
» » Męskie Granie 2014 zabrzmiało w Poznaniu!

Męskie Granie 2014 zabrzmiało w Poznaniu!

Kategoria: Męskie Granie, Relacje | 0

 

fot. Tomek Gola / Agencja LIVE
 

Za nami drugi koncert w ramach trasy Męskie Granie 2014, której wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec. Na scenie w Starej Gazowni pojawili się jedni z najlepszych polskich artystów, którzy odważnie eksperymentowali ze znanymi brzmieniami, nadając im niespotykaną jakość. Przed publicznością zaprezentowali się Artur Rojek, BRODKA, Dawid Podsiadło, Jamal, Luxtorpeda, Öszibarack, Tomasz Stańko, Marcin Masecki i Macio Moretti oraz AKX. Na zakończenie poznańskiej odsłony wystąpił zespół Męskie Granie Orkiestra, który doskonale zinterpretował jedne z największych utworów w historii polskiej muzyki.

Męskie Granie to scena, na której spotykają się najbardziej bezkompromisowi i utalentowani polscy artyści, chętnie łączący odmienne style i formy ekspresji. Zgromadzonych w Starej Gazowni gości porwał już pierwszy wykonawca – zwycięzca Nowego Męskiego Grania – AKX. Następnie niebanalnymi dźwiękami oczarował Öszibarack, a do krainy doskonałych jazzowych brzmień przeniosło trio w składzie Tomasz Stańko, Marcin Masecki i Macio Moretti. Następnie w Poznaniu wybrzmiały ostre gitarowe dźwięki w wykonaniu Luxtorpedy.

fot. Tomek Gola / Agencja LIVE

Około godziny 19.40 na scenie pojawiła się BRODKA, która podbiła serca publiczności koncertem na małe instrumenty. Po godzinie 20.30 przed gośćmi stanął Jamal, który zabrał słuchaczy nie tylko w rejony rapu, ale także gitarowych brzmień. Następnie Artur Rojek zaprezentował repertuar ze swojej nowej płyty, a Dawid Podsiadło, jak zawsze, oczarował widzów intrygującym głosem. Zwieńczeniem wydarzenia był występ zespołu Męskie Granie Orkiestra – grupy utworzonej specjalnie na tegoroczną trasę. Artyści w absolutnie nietuzinkowy sposób zinterpretowali najważniejsze utwory polskiej sceny muzycznej, a na zakończenie wykonali singiel, który zdobył muzyczne serca słuchaczy – Elektryczny. W Starej Gazowni wspierali ich SKUBAS, Robert Litza Friedrich oraz Natalia Grosiak.

Znakiem rozpoznawczym trasy Męskie Granie jest nie tylko świetna muzyka, ale także wyjątkowa oprawa multimedialna. Podczas poznańskiego koncertu na olbrzymich ekranach otaczających scenę wyświetlane były projekcje podkreślające tematykę wykonywanego utworu. Reżyserem koncertów Męskiego Grania 2014 został Kobas – scenograf, fotograf oraz autor filmów. O scenografię wydarzenia zadbał natomiast jeden z najwybitniejszych polskich designerów – Robert Majkut, a o oprawę świetlną – uznany fotograf i reżyser światła – Jan Holoubek.

Wyłącznym sponsorem projektu Męskie Granie jest marka Żywiec.

 

fot. Tomek Gola / Agencja LIVE

 

Zostaw Komentarz