SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Koncerty Kraków Miasto Piosenki Tydzień Polskiej Piosenki

SO!MUSIC poleca: I. Tydzień Polskiej Piosenki w Krakowie

W dniach między 2 a 9 sierpnia w Krakowie odbędzie się Pierwszy Tydzień Polskiej Piosenki. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poemat w imieniu Amalgamatu Podmiotów Intensywnie Śpiewających Kraków Miasto Piosenki.

Zachowujemy i rozwijamy krakowską tradycję piosenki literackiej – tak można określić naszą misję. Od Zielonego Balonika poprzez Piwnicę pod Baranami i Loch Camelot, po wszystko to, co na horyzoncie. Staramy się połączyć ogień z wodą, czyli to co, tradycyjne z tym, co ultranowoczesne: recital z piosenkarskim slamem, naukę śpiewania dla każdego z podziwem dla niedoścignionego warsztatu, kabaretowy rock and roll z kameralnym namysłem nad każdym słowem. Rozpoczynamy od wysokiego „c” (Tydzień Piosenki), ale przed nami cały szereg kolejnych tygodni, miesięcy i lat, które z pewnością nastąpią. Na stronie www.krakowmiastopiosenki.pl od teraz już przez cały rok znaleźć można skoordynowaną informację, gdzie i kiedy udać się na koncert, czy spektakl literackiej piosenki. Stawiamy na prezentacje programów opierających się o wartościowe literacko teksty, wyłącznie w języku polskim.

Rozpocznijmy od końca: godnym zwieńczeniem Tygodnia (9 VIII) z pewnością okaże się szalony, otwarty dla każdego slam wokalistów a capella – amatorów i profesjonalistów – „Krakusy nie zawodzą”, czyli konkurs na najdłuższe utrzymanie się na scenie przed wymagającą i kapryśną publicznością. Czegoś takiego jeszcze w Krakowie i w Polsce nie było! Konkurs odbędzie się nie byle gdzie, bo na dachu słynnego Okrąglaka, na kazimierskim Placu Nowym (chętnych do wzięcia udziału w konkursie, prosimy o przesyłanie plików demo MP3 ze śpiewem a capella na adres: amalgamat@krakowmiastopiosenki.pl). A po zakończeniu konkursu, dla publiczności zgromadzonej na Placu mocne uderzenie – Marta Honzatko z zespołem Honzator.

Obok tego (5 VIII) – kolejna tradycyjna Lekcja Śpiewania na Rynku Głównym w rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego.

A w ciągu Tygodnia postanowiliśmy zaprezentować Państwu ogromną dawkę recitali. Artyści Piwnicy Pod Baranami, Lochu Camelot, oraz ci związani z przeróżnymi miejscami, goszczący tym razem po raz pierwszy na scenie Pracowni Polskiej Piosenki. 26 imprez w ciągu 8 dni. Trzeba wybierać, nie da się obejrzeć i wysłuchać wszystkiego, a od znanych nazwisk aż się roi!

Absolutnie nowy i całkowicie przedpremierowy materiał zaprezentuje Czesław Mozil (Czesław Śpiewa). Będą to piosenki z przygotowywanego do wydania na jesień tego roku albumu Księga emigrantów.

SO!MUSIC jest patronem medialnym Tygodnia Piosenki w Krakowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ