SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Recenzje

zimowa – niezwykła kraina muzycznych dźwięków

Słońce w pełni, fala letnich upałów przed nami, a więc przyda nam się trochę nowych, ciekawych i chłodniejszych dźwięków. Jeśli tak jak my szukacie takich brzmień, to porywamy Was do magicznej krainy, która zowie się… ZIMOWA!  
Wiele dobrej muzyki pojawia się ostatnimi czasy w sieci. To tam coraz częściej szukamy nowych, świeżych kompilacji dźwięków, które odbiegają od miałkiej i nijakiej muzyki prezentowanej w mass mediach. Internet stał się najlepszą formą dystrybucji dla młodych i zdolnych artystów, którzy nie wpisują się w wyryte standardy szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Mamy dla Was jedno z takich muzycznych odkryć! 


Jeśli szukacie nowego, innego, momentami nawet obcego brzmienia, koniecznie musicie odpalić w Waszych głośnikach demo projektu ZIMOWA! Prawdopodobnie już po pierwszych dźwiękach będziecie pewni, że to jest to czego szukaliście, a po kilku chwilach wciągnie Was totalnie. My tak właśnie mieliśmy.


Zimowa to świeży projekt na naszej scenie, który tworzą wokalistka Aneta Maciaszczyk i instrumentalista Michał Mentel. Jak sami opisują swoją muzykę, jest to mieszanka chłodnej, przestrzennej elektroniki z brudnymi gitarami w nieco odrealnionej formie nawiązującej do brzmień z przełomu lat 80. i 90. 

Nastrojowe brzmienia gitar przeplecione nienachalną elektroniką budzą pewnego rodzaju wewnętrzny niepokój, który otulony zmysłowym wokalem, powoli otwiera przed nami baśniowy świat. Wszystko tu ze sobą współgra tworząc jedną, nieprzypadkową historię. Jaką? Zamknijcie oczy, wsłuchajcie się… Na początku spokojnie, klimatycznie, obrazy rysowane dźwiękiem nabierają rozpędu. Pojawia się tajemniczy głos, który uwodzi, kusi, wciąga nas głębiej, otacza i oswaja . Przestrzeń, która rozpościera się przed nami jest zagadkowa i nieoczywista, z każdym spojrzeniem inna, z każdym dźwiękiem coraz bardziej fantastyczna. Gdyby Hans Christian Andersen dziś pisał swoją Królową Śniegu, to właśnie w te dźwięki ubrałby jej zimową krainę. Poruszają wyobraźnię, dajcie się im ponieść! Cztery zaprezentowane w demówce kompozycje są niejako zaproszeniem do tego świata, preludium, przedsmakiem wyjątkowości i muzyczną pigułą, która spożyta raz, wywołuje głód ponownych wrażeń. Po każdym kolejnym przesłuchaniu czujemy się jeszcze bardziej zafascynowani i oczarowani. Czujemy spory niedosyt! 


Aneta, wokalistka z niezwykłą precyzją wpasowała się w klimat muzyczny. Przeanalizowaliśmy jej wcześniejsze dokonania wokalne, jesteśmy pod wrażeniem zmiany, wpasowania się i wyczucia stylistyki. Wspólnie z Michałem oraz innymi muzykami pracują obecnie nad pierwszym longplayem. Wstępnie ma on pojawić się jesienią tego roku, wtedy też rozpoczną koncerty. Liczymy na to, że pełnym materiałem zaskoczą jeszcze bardziej, bo potencjał drzemie w nich spory!
Posłuchajcie pierwszych brzmień projektu zimowa oraz odwiedźcie ich profil na Facebooku.
1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ