SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

FreeFormFestival Koncerty

Trust oraz The Dumplings na osłodę po FreeFormFestival – 09.05 w klubie BASEN.Po zamieszaniu związanym z tegoroczną edycja FreeFormFestival i po przeniesieniu imprezy na październik, organizatorzy postanowili odrobić nieco straty wizerunkowe i przygotowali muzyczną niespodziankę. Otoż 9 maja w klubie BASEN – FFF Club Night, na którym wystąpi kanadyjski projekt electro-popowy Trust oraz duet The Dumplings.

Trust, kiedyś duet (z Mayi Postepski), to obecnie solowy projekt Roberta Alfonsa. Jeszcze jako duet wydali, uznaną za jedną z najlepszych w 2012 roku, debiutancką płytę TRST. Alfons wraz z Postepski nagrali doskonałe piosenki mocno osadzone w tradycji nowej fali i electro z lat 80-tych, równocześnie jednak zadbali o unikalność i rozpoznawalność własnego stylu. Obecnie Trust tworzy tylko Robert Alfons, ponieważ Postepski zdecydowała się poświęcić wyłącznie pracy z Austrą. Doskonałe koncerty grupy przysporzyły Trust niemałej popularności, szczególnie w Nowym Jorku i w Europie. Niedawno ukazał się najnowszy album Trust zatytułowany Joyland, który został całkowicie udostępniony na portalu muzycznym Pitchfork.com.

Poniżej harmonogram:

21:00 otwarcie bram
22:00 THE DUMPLINGS // live // pl
23:20 LEXUS // dj set // pl
00:00 TRUST // live // ca
01:20 LEXUS // dj set // pl

Koncert Trust w klubie Basen będzie jednym z trzech planowanym w najbliższym czasie występów w Polsce. Na początku czerwca artysta odwiedzi Kraków i Poznań.

O duecie The Dumplings pisaliśmy juz wiele razy, bo to niezwykli debiutanci i jedna z najgorętszych formacji ostatnich miesięcy. Tworzą muzykę elektroniczną bez kompleksów, za to z silnym pierwiastkiem autentycznych emocji. Bawią się formą i dźwiękiem, nie boją się eksperymentować. Nie stronią od smutku, ale doskonale odnajdują się w tanecznych klimatach. W naturalny sposób łączą synth-popowe rytmy z tekstami, które oddają stan ducha dzisiejszych nastolatków. 13 maja ukaże się ich debiut No Bad Days. Miejcie na nich oko.

Dla posiadaczy karnetów na FreeFormFestival przygotowana została specjalna oferta. Mogą oni uczestniczyć w koncercie na podstawie karnetu, który wymieniony zostanie na nowy. Przed wejściem na festiwal konieczna będzie jednak dopłata w wysokości 30zł. Bilety na FFF Club Night kosztują 60zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ