SO!MUSIC

NOWA STRONA MUZYKI

Festiwale Opener Festival

Open’er Festival – informacjeOpen’er Festival jest festiwalem muzycznym odbywającym się na terenie Gdyni od roku 2003. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w Warszawie w 2002 jako Open Air Festival. Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Alter Art. Do 2013 roku sponsorem tytularnym był producent piwa Heineken.


Festiwal stał się największym i najgłośniejszym wdarzeniem muzycznym w Polsce oraz jednym z największych w Europie. Na gdyńskich scenach można zobaczyć gwiazdy światowej muzyki: rock, hip-hop, indie rock, rock alternatywny, dance, muzyka elektroniczna.


Rok 2013 to rok “Kings and Queens“. To publiczność spowodowała, że lider Queens Of The Stone Age Josh Homme po “najlepszym koncercie na trasie” rezygnuje z ochrony i bawi się ze swoimi fanami. Kings of Leon zagrali dla 60000 tysięcy fanów, wśród nich także Rihanny, która cały koncert spędziła tańcząc pod sceną. Na open’erowych scenach pojawili się także magnetyczni Nick Cave and the Bad Seeds, Arctic Monkeys, The National czy Tame Impala. Publiczność mogła obejrzeć aż cztery spektakle teatralne: premierę “Kabaretu Warszawskiego” Nowego Teatru w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, “Nancy. Wywiad” tego samego teatru, “Courtney Love” Teatru Polskiego we Wrocławiu i “Pawia Królowej” Teatru Starego w Krakowie. Na festiwalu było obecne Muzeum Sztuki Nowoczesnej z „Projekcyjną Maszyną Agitacyjną” oraz lotnicza instalacja „Antek” autorstwa Pawła Althamera. Dodatkowo, Open’erowicze mogli cieszyć się wszystkimi dotychczasowymi aktywnościami festiwalu: Fashion Stage, Silent Disco, Kids Zone, Signing Tentem, diabelskim młynem i innymi. W sumie na festiwalu bawiło się ponad 85 tys.


Na stronach www.somusic.pl oraz www.facebook.com/somusicpl znajdziesz informacje dotyczące tegorocznej edycji Open’er Festival!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ